11 Temmuz 2019
Kulüp Haberleri

"Connect Youth At The City Of Hercules...” Başladı

Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü tarafından gerçekleştirilen, "Connect Youth At The City Of Hercules...” isimli Uluslararası Kısa Dönem Yaz Kampı 8 Temmuz Salı günü başladı. Uluslararası Barışa katkı, Türk kültürünün ve Ereğli’nin tanıtımını hedefleyen etkinlik, 20 Temmuz’da sona erecek.

Connect Youth At The City Of Hercules...” adını verdiğimiz Uluslararası Kısa Dönem Yaz Kampı 8 Temmuz Salı günü başladı. Ereğli’de yaşayan öğrencilerin evlerinde yatılı olarak ağırladığı farklı 10 ülkeden 15 yabancı uyruklu öğrencinin yer aldığı program, tanışma ve oryantasyon etkinliğinin, ardından Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu ziyareti ve kısa bir ilçe turu ile devam etti. 


Hafta içi her gün öğleden önce Ted Kdz.Ereğli Koleji öğretmenleri tarafından yapılacak eğitsel oyun ve etkinliklere (görsel sanatlar, halk oyunları, akıl oyunları, masa tenisi, gastronomi, briç, basketbol, voleybol, müzik, jimnastik, oryantiring, İngilizce) katılacak olan öğrenciler, öğleden sonraki bölümünde ise Ereğli Yelken İhtisas Kulüp’ünde olacaklar.

Kamp boyunca doğa etkinlikleri, Kdz.Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği ile Köseağzına bisiklet turu, Tas Gölü Doğal Kamp alanında piknik gibi çeşitli organizasyonları da yer alıyor. Her yıl Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü tarafından Uluslararası Barışa katkı, Türk kültürünün ve Ereğli’nin tanıtımı için başarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Yaz Kampı, 20 Temmuz’da sona erecek.

Resimler