DIŞKAPI ÇOCUK ONKOLOJİ HASTANESİNE YARDIM PROJEMİZE GUVERNÖRÜMÜZ İLE GİTTİK
07 Aralık 2018
Kulüp Haberleri

DIŞKAPI ÇOCUK ONKOLOJİ HASTANESİNE YARDIM PROJEMİZE GUVERNÖRÜMÜZ İLE GİTTİK

DIŞKAPI ÇOCUK ONKOLOJİ HASTANESİNE YARDIM PROJEMİZE GUVERNÖRÜMÜZ İLE GİTTİK

Değerli Rotary Ailemiz,

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü olarak her yıl Dışkapı Çocuk Onkoloji Hastanesi’ne kırtasiye ve giysi yardımında bulunuyoruz.

Kanser hastası düşük gelirli ailelerin yanında oluyor ve onlara destek veriyoruz.

Bu çocuklarımız bina içinde yaşıyorlar ve orada okuyorlar. Onlara kırtasiye ve hastalıklarında kullanabilecekleri özel giyecekler veriyoruz. Hem kırtasiyeler, hem de giyecekler kanser hastalarına uygun olmak zorunda. Projenin zorluğu da burada. Bu ürünler çocuk hastalar için özel olarak üretiliyor/ürettiliyor.

Bu önemli projemizi UR 2430. Bölge 2018-2019 Dönem Guvernörü Rtn.Altan ARSLAN’ın katılımı ile yaptık.

Bu nedenle 6 Aralık 2018 Kulübümüz için çok özel ve anlamlı bir gündü.

Bildiğiniz gibi Guvernörün, Guvernör Yardımcısının, Bölge Sekreterinin ve Bölge Görevlilerinin katılacağı Kulüp Asamblesinin Rotary’de ayrı bir önemi vardır.  Uluslararası Rotary tarafından charter almış̧ kulüplerimize nezaketin ve saygının bir ifadesi olarak Uluslararası Rotary Başkanının temsilcisi sıfatıyla Guvernör, Guvernör Yardımcısı ve Bölge Sekreteri ile birlikte Kulüpleri resmen ziyaret etmektedirler.

UR 2430. Bölge 2018-2019 Dönem Guvernörü Rtn.Altan ARSLAN ve değerli eşi Neslihan’ın ve Guvernör Yardımcımız Bekir Sıtkı ASLAN ve değerli eşi Esra’nın kulübümüze ziyareti programı içerisinde Ankara sıva Kolejinde okuyan 600 öğrenciye Sı̇ber Zorbalık, Güvenlı̇ İnternet Kullanımı ve Çocuk Hakları Eğitimi verildi. Guvernörümüz ve Guvernör Yardımcımız her projemizde olduğu gibi yine bizlerleydiler.

Saat 11.00’da Dışkapı Çocuk Onkoloji Hastanesindeydik. Guvernörümüz hastane Yönetimine Rotary hakkında bilgi verdi ve projeye desteğini açıkladı. Kulübümüze teşekkür etti. Komitemizin yürüttüğü projeler, dönem içerisinde yapılması planlanan proje hedefleri konusunda Guvernörümüze bilgi verdik.

UR 2430. Bölge 2018-2019 Dönem Guvernörü Rtn.Altan ARSLAN ve değerli eşi Neslihan’a ve Guvernör Yardımcımız Bekir Sıtkı ASLAN ve değerli eşi Esra hanımefendiye, Komite Başkanımız Sevil KAYA’ya ve en başta bu güzel ve anlamlı projeye verdikleri destek için kulübümüz eşlerine eşler komitesine yoğun çalışmaları için teşekkür ediyoruz.

Hayat Sende! Bahçelievler Rotary Kulübü

Her şey seninle güzel.