21 Mart 2018
Kulüp Duyuruları

Gaziantep zeugma rotary kulübünün etkinlikleri

Gaziantep zeugma rotary kulübünün daha önce fiziki şartlarını iyileştirme projesini yapmış olduğu,beşkuyu köyü ilkokulu ve anasınıfı öğrencileri ve velilerine 3 konu hakkında bilgilendirme eğitimi vermiş bulunuyoruz.

1:konu: Kişisel hijyen ve el yıkama  ile ilgili eğitim.

Bu konuda rehberlik öğretmeni gaziantep yesemek rotaract kulübü üyesi Beyza Evyapan  slayt ile konuyla ilgili bilgiler verdi.

Öğrencilerin ellerini yıkarken uygulamaları için, doğru el yıkama tekniği ile ilgili görsel afişler öğrenci lavabolarının yanlarına astık,ayrıca öğrencilere ve velilerine kağıt mendil ve sıvı sabun hediye ettik ve konuyla ilgili  broşürü dağıttık.

 

2.konu: Çocuklarda doğru beslenme eğitimi.

Diyetisyen arkadaşımız Elçin Yılmaz nasıl doğru bir şekilde beslenmemiz gerektiğini,nasıl sağlıklı besleniriz,nelerden kaçınmalıyız  ve hangi zamanlarda yemek yememiz gerektiği konularını slyatlarla anlattı.

 

3.konu: Çocuk istismarından korunma 

Rehberlik öğretmeni Beyza Evyapan,öğrencilere ve velilerine vücudun dokunulmaması gereken yerleri,yabancı insanların  dokunması halinde bunu ailesine söylemesi,kendini koruma adı altında çeşitli bilgiler verdi.

Ayrıca öğrencilere ve velilerine bilgilendirme amaçlı  el broşürü dağıttık.

 

Eğitimlerin bitmesinden sonra öğrencilere çeşitli besin ürünleri hediye ettik.