Hücrelerimizde İyilik Var
07 Eylül 2020
Kulüp Haberleri

Hücrelerimizde İyilik Var

Hayata tutunmaya çalışan birçok hasta sağlığına kavuşabilmek için dokularıyla uyumlu bir bağışçıdan yapılacak kök hücre naklini bekliyor. Dünyada ve ülkemizde birçok hasta, kök hücre nakli ile yeniden hayata tutunuyor. Kök hücre bağışı organ bağışında bulunmak kadar önemli. Doku uyumunun gerçekleştiği durumlarda ölümle pençeleşen hastalar yeniden sağlığına kavuşarak yaşamını sürdürebiliyor. Kök hücre bağışında bulunarak hiç tanımadığınız hastalara umut olup, hayat kurtarabilirsiniz . 18-50 yaşlarında sağlıklı her birey kök hücre bağışında bulunabiliyor.

Mersin Kızkalesi Rotary kulübümüz ve Akdeniz Rotary, Erdemli Rotary kulüplerimizle ortaklaşa “hücrelerinde iylik var” sloganı ile düzenlediğimiz Kök hücre ve kan bağışı etkinliğimizi 4 Eylül’de gerçekleştirdik. Mezitli belediyesinin ev sahipliğinde yapılan, hiç tanımadığımız hastalara umut olmak hayat kurtarmak amacı ile düzenlediğimiz etkinliğimize, Kulüp üyelerimiz, eş ve çocuklarımız , Rotaract üyelerimiz, Belediye Personeli ve vatandaşlar katılarak kök hücre ve kan bağışında bulundular.
Kök hücre ve kan bağışında bulunanlar başta olmak üzere,
Ev sahipliği için Mezitli Belediyesine, Kızılay görevlilerine katkı sunan ve katılım sağlayan herkese yürekten teşekkürler.

Resimler

Dosyalar