ICF İLE ORTAK OLARAK PLANLANAN GENÇLER İÇİN ÇÖZÜM ODAKLI PROFESYONEL KOÇLUK PROJESİ
14 Ocak 2018
Bölge Duyuruları

ICF İLE ORTAK OLARAK PLANLANAN GENÇLER İÇİN ÇÖZÜM ODAKLI PROFESYONEL KOÇLUK PROJESİ

Projenin amacı; başarılı, öğrenmeye açık ve hevesli üniversite öğrencilerinin kendilerini geliştirmek istedikleri alanlarda başarılı olmalarına katkı vermek, çok çeşitli konularda hedef belirleme ve hedefe ulaşmaları için pratik çözümler sağlamaktır.

Anıttepe Rotary Kulübü’nün geçen dönemlerde üç defa gerçekleştirmiş olduğu Gençler İçin Çözüm Odaklı Profesyonel Koçluk Projesi , 2018 yılında Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Türkiye Şubesi’nin karşılıksız vereceği hizmetler vasıtasıyla dördüncü defa gerçekleştirecektir.

Proje kapsamında 20-25 kadar meraklı-hevesli Atatürkçü üniversite öğrencisi, her biri ayrı profesyonel Koç’lardan ücretsiz ve bire bir Koçluk hizmeti alacaktır. Proje için ICF-Türkiye tarafından ICF üyesi 15-20 kadar profesyonel Koç görevlendirilecek olup, öğrencilerin herbiri bu Koç’lardan biriyle kendi aralarında saptayacakları yer ve zamanlarda buluşacaklar, kendileriyle geliştirme seanslar ı yapılacaktır.

Proje 21 Ocak 2018 Pazar günü saat 09.00-13.00 arasında Ankara Üniversitesi Konukevi’nde (ANKEV: Nenehatun Cad. No: 122 Gaziosmanpaşa Ankara) organize edilecek olan geniş katılımlı bir bilgilendirme toplantısı sonucunda, toplantıya katılacak gençler içinden seçim yapılarak Şubat 2018 ayında başlatılacak ve Mayıs 2018’de tamamlanacaktır.