Ankara Çayyolu Rotary Kulübü Meslek Hizmet Ödülleri
31 Mayıs 2020
Kulüp Haberleri

Ankara Çayyolu Rotary Kulübü Meslek Hizmet Ödülleri

Ankara Çayyolu Rotary Kulübü bu dönemki Meslek Hizmet ödülünü çağdaş Türkiye'yi temsil eden 2 kadına takdim etti. Ödül alan Nuraya Demirer ve Hamiyet Güreli sadece başarıları ile değil vizyonları, azimleri ve mücadeleleri ile de modern Türk kadınına örnek olan kişilerdir.

Ankara Çayyolu Rotary Kulübü, 2019 -2020 Dönemi Meslek Hizmet Ödüllerini ilgili yönetmeliğe uygun olarak ve kamuya açık bir törenle vermiştir. Kulüp, ödüllerini vizyon sahibi, azimlerini akılları ile birleştirilmiş 2 modern Türk kadınına takdim etti. Havacılık tarihinde ilklere imza atan TAV Esenboğa Havalimanı Genel Müdürü Nuray Demirer ile Kültür Bakanlığı Sanatçısı Hamiyet Gürelli’nin ödül aldığı gece, yoğun ilgi gördü.

Holiday Inn Çukurambar Otel’de gerçekleştirilen ödül törenine, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Üniversitesi Rektör Eşi Nebahat İbiş, Ankara Üniversitesi Çevre Planlama ve Geliştirme Koordinatörü ve Sağlık Kültür ve Spor Koordinatörü Prof. Dr. Duygu Demiralp ve Ankara Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Timur Gültekin, çok sayıda Rotaryen ve davetli katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Ankara Çayyolu Rotary Kulübü Dönem Başkanı Çağlar Öztürk, Rotary’nin yüksek meslek ahlakı ve etiğine sahip iş ve meslek sahibi üyelerden oluşan dünyadaki en büyük sivil toplum kuruluşlarından olduğuna dikkat çekti. Rotary’de mesleğinde başarılı, topluma örnek olan meslek sahibi kişilerin takdir edilmesinin bir gelenek olduğunu belirten Öztürk, şunları söyledi:

“Bu seneki ödüllerimizi vizyon sahibi, marka değeri yaratabilen, bulundukları bölge ve sektörde ilklere imza atabilen kişilere vermeyi amaçladık. Havacılık tarihinde ilklere imza atan TAV Esenboğa Havalimanı Genel Müdürü Nuray Demirer ile Nallıhan iğne oyasına coğrafi işaret kazandıran Kültür Bakanlığı sanatçısı Hamiyet Gürelli’ye toplumumuz adına şükranlarımız sunuyoruz.”

Törende konuşan Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara’nın değerlerine sahip çıktığı için Ankara Çayyolu Rotary Kulübü’ne teşekkür ederek, Ankara’nın çevre ilçeleri ile tarihinin çok zengin olduğunu ve Ankara’nın tanıtılması gerekliliğini anlattı.

Konuşmaların ardından, ödül törenine geçildi. TAV Esenboğa Havalimanı Genel Müdürü Nuray Demirer’e ödülünü Guvernör Yardımcısı Sevgi Soluk takdim ederken, Kültür Bakanlığı Sanatçısı Hamiyet Gürelli ödülünü Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın elinden aldı.

Resimler